– Amma Dula Akademie –

KDO JE AMMA

Amma je žena, která udělá doslova cokoli pro své děti, vnoučata a blízké. Je to někdo, koho nelze nikdy nahradit. Někdo, kdo se nikdy nevzdává a bude za vámi stát v každé situaci. Je to ta nejsilnější osoba, kterou kdy potkáte a pokud se bojíte nebo jste nemocní, pouhá přítomnost Ammy všechny Vaše strachy zažene. Zejména můžete u Ammy očekávat nepodmíněnou lásku a podporu.

AMMA DULA

Naše akademie Vám nabízí spolupráci se zkušenými lektorkami a dulami. Získáte veškeré informace o fyziologii porodu, o prenatální i perinatální psychologii miminka, úlevových technikách a mnoho dalšího. Budeme pracovat také na komunikačních dovednostech, vyzkoušíte si, jak vést vstupní rozhovor s klienty. V neposlední řadě probereme také vše, co budete potřebovat vědět o rozvoji Vašeho podnikání.

„Představte si, že děláte práci, kterou milujete…“

KURZ JE SESTAVEN PODLE BRITSKÉHO KONCEPTU ŠKOLENÍ DUL

– Náš cíl –

NÁŠ CÍL

Našim cílem je vzdělávání, podpora a inspirace žen doprovázejících rodiny v nejúžasnějším a zároveň nejkřehčím období jejich života. Není nic tak vzrušujícího, jako být součástí nového zrození! Jako porodní dula budete podporovat ženu během těhotenství, porodu a také prvních pár dní po něm. Náš komplexní výcvikový a certifikační program zahrnuje všechny informace, které potřebujete vědět, abyste získala sebedůvěru, znalosti a dovednosti, které na této cestě budete potřebovat.

BÝT DULOU

Být dulou zahrnuje mnohem více než jen masáž zad v průběhu porodu. Většina práce je odvedena již před porodem. Výběr správné porodnice a toho správného pečovatele, fyzická a emoční příprava na příchod dítěte, umění orientace v neočekávaných situacích – to vše jsou věci, se kterými může dula pomoci. AmmaDula Akademie Vás na tuto jedinečnou profesi připraví a bude s Vámi v průběhu Vaší praxe v kontaktu. Nikdy nebudete sama.

– Podpora dulám –

U nás najdete podporu a poradenství, abyste mohly svým klientům co nejlépe pomoci. Budeme mluvit o vyvážení práce a osobního života a tato podpora bude pokračovat i po absolvování kurzu.

– Lektorky –

MICHAELA KALUSOVÁ

Jsem předporodní, porodní a poporodní dula, spoluzakladatelka společnosti Jemné Zrození s.r.o, Nezávislé asociace pro enkapsulaci a zpracování placenty (NAZEP z.s.), spolku London Bliss Doulas v Londýně a Nezávislé asociace zdravé poporodní péče (Napp z.s.), ve které jsem v tomto roce zrušila své působení. V roce 2010 jsem dokončila studia na Birkbeck College, University of London v oboru Business administration management. Absolvovala jsem Paramana Doula Course v Londýně s Dr. Michelem Odentem a předporodní workshop perinatální psychologie s Annu Verwaal.  Další trénink, kterým jsem prošla, byl s Penny Simkin na téma sexuální trauma a porod. Jsem certifikovanou lektorkou Hypnoporodu a v ČR jsem vytvořila jedinečný koncept předporodní přípravy pro páry i jednotlivce.  V roce 2017 jsem dokončila studium prenatální a perinatální psychologie s asociací APPPAH (The Association For Prenatal And Perinatal Psychology And Health). Jsem členkou asociace Doula UK a doprovázím k porodům v Londýně i doma. Pravidelně pořádám kurzy Reboza pro duly a zdravotníky. Mám aktivní zájem o zlepšení porodní péče v České republice. V roce 2010 se mi v Krnově narodil syn a na konci roku 2016 se mi svobodně v domácím prostředí narodila dcera.

MARIE ILKIVOVÁ

I já jsem předporodní, porodní a poporodní dula. Současně pracuji jako lektorka Jemného zrození. V oboru péče o ženu v průběhu těhotenství, u porodu a v období po něm se pohybuji od roku 2015. V roce 2011 jsem na Univerzitě Palackého v Olomouci dostudovala dvouobor Žurnalistiky a Filmové vědy. Následujících několik let jsem pracovala v Českém rozhlase Radiožurnálu a také se podílela na přípravě různých filmových festivalů. Po porodu první dcery v roce 2013 se mi otevřela nová a dříve netušená cesta. V roce 2015 jsem po domácím porodu syna absolvovala výcvik pro lektorky Kompletní předporodní přípravy s Hypnoporodem. Mám za sebou také školení a certifikaci pro duly u londýnské Birthbliss Academy pod vedením Kicki Hansard. I já jsem členkou Doula UK, nicméně žiji a doprovázím k porodům pouze v České republice. Od absolvování kurzu Rebozo v roce 2016 při péči o ženu využívám také techniky s mexickým šátkem rebozo.

– Co nabízíme –

AMMA DULA KOMUNITA

AmmaDula Akademie je více než jen školení dul. AmmaDula Akademie je komunita. Stanete-li se součástí AmmaDula Akademie, získáte přístup k bohatým zkušenostem a podpoře v České republice. Budete pořád v kontaktu s ostatními dulami, které rozumí tomu, že propagovat se navzájem znamená propagovat sama sebe. Při příchodu k nám se ztotožníte s naším kodexem a chováním, jako všichni ostatní. Jste vůči sobě navzájem zodpovědní za své chování a můžete poukázat na tento etický pokyn, když budete konfrontováni s náročnými situacemi ve Vašem pracovním životě. Máme se navzájem v úctě a důvěře a držíme se na vysokém standardu. Snažíme se vzdělávat rodiče a společnost o tom, co pro ně jako duly můžeme udělat.

OBJEVOVÁNÍ DULY UVNITŘ VÁS

Výběr Amma Dula Akademie nemusí být nejrychlejší, nejsnazší nebo nejlevnější cesta, jak se stát dulou. Ale to, co nabízíme, je cesta hluboko do Vás a objevení toho, kdo jste. Objevení duly, která již uvnitř Vás je. V bezpečném prostředí, ve kterém můžete svá zavazadla odložit a rozkvést do své nové role duly.  Slibujeme, že Vás touto cestou provedeme láskyplně a s péčí, nikdy Vás nebudeme posuzovat a vždycky budeme upřímní. Zavazujeme se Vám poskytnout co nejvíce z nás, abychom vám zajistili emocionální podporu a informace. Jinými slovy – jsme vaše duly!

INVESTUJEME ZPĚT DO NAŠICH ČLENŮ

  • Nabízíme emoční podporu našim členům prostřednictvím možnosti neustálého kontaktu
  • Stánky, vybavení a bannery dodáváme bezplatně všem členům, kteří chtějí navštívit akce, aby zviditelnili svou práci

  • Nabízíme další školení našim i ostatním dulám

  • Máme systém mentoringu pro absolventy nových kurzů, takže jsou plně podporováni ve své cestě nové duly

  • Vítáme všechny nové členy naší živé, rostoucí komunity dul AmmaDula Akademie!

– Naše filosofie –

Práce a přítomnost duly je pro ženu nejdůležitější těsně před, v průběhu a bezprostředně po porodu. To je pro matku nejkřehčí období, kdy by jí pouhá přítomnost duly měla navodit pocit bezpečí.

VÍCE O NAŠÍ FILOSOFII

– Naše zásady –

DŮVĚRNOST A SOUKROMÍ

Uvědomujeme si, že když rodiče zaměstnávají dulu, mohou s ní diskutovat nebo před ní zveřejnit osobní informace, které musí být vždy důvěrně zachovány.

ROVNÉ PŘÍLEŽITOSTI

Naší snahou je odstranění diskriminace pro všechny žadatele, vedoucí kurzu, členy komunity ADA a také klienty nabízených služeb našich dul.

NÁŠ ZÁVAZEK

Chceme vytvořit prostředí, ve kterém jsou uznávány a oceňovány individuální rozdíly a přínosy všech lektorů kurzů a dul AmmaDula Akademie.

VÍCE O NAŠICH ZÁSADÁCH
KODEX CHOVÁNÍ
CHCI BÝT DULOU
HLEDÁM DULU
SPŘÁTELENÁ DULA