Přinášíme Vám novinky z naší rozrůstající se rodiny AmmaDul a krátkou fotoreportáž z posledního setkání!

I letos máme napilno. Na naší Mapě dul na webu právě přibylo našich 13 nových dul studentek! Jsme velice šťastné, že se k nám přidává stále více skvělých žen zejména z oblastí, kde sehnat dulu není zcela snadné. Nově tak najdete AmmaDuly třeba ve Spytihněvi, Jablonci nad Nisou nebo v Proseči u Pardubic. Zahájily jsme také „přeshraniční“ spolupráci, díky které máme první slovenskou AmmaDulu Ľubku v Nižném Hrabovci u Košic.

Všechny tyto nové duly studentky mají za sebou Přípravný modul, šestidenní setkání v Praze i Závěrečný modul. Na setkání v červenci opět panovala velmi nabíjející a produktivní atmosféra. Každá z účastnic přinesla něco ze sebe a společně tak stvořily jedinečnou a neopakovatelnou atmosféru plnou ženské moudrosti a cenných zkušeností.

K naší velké radosti se do našeho kurzu přihlásila i jedna z vůbec prvních dul v České republice, Jitka Čejková. Jitka je dulou už od roku 2001, kdy absolvovala výcvik u České asociace dul a my si velmi vážíme toho, že se rozhodla načerpat inspiraci, a jak doufáme i radost a chuť do další práce, právě u nás. Jitku na našem webu zatím najdete jako dulu studentku, protože bychom rády, aby zakusila i způsob mentorovaných porodů podle pravidel AmmaDula, ale nenechte se zmást 🙂

Touha stát se dulou u žen často přichází ruku v ruce s jejich vlastním mateřstvím. Jsme si toho vědomy a proto jsou dveře AmmaDula a našich společných setkání vždy otevřené také dětem. Samozřejmě za předpokladu, že zcela nezboří harmonogram kurzu a mají s sebou nějakého dalšího pečovatele, který se o ně postará, když se maminka potřebuje plně věnovat předávaným informacím a cvičením. K našemu překvapení bylo toto nepsané pravidlo dodrženo i přes to, že se nám v červenci sešlo asi 5 dětí ve věku do dvou let 😀 Občas si některé dítě popletlo cizí nohy za ty máminy, občas nám rozkradly modely novorozenců či háčkovaná prsa, ale hlavně nás úžasně nabíjely. Děkujeme!

Příprava duly je velmi komplexní. Potřebujete pokrýt nejen rovinu informativní, ale také emocionální, psychickou, duchovní a fyzickou (podpírat rodící ženu může být někdy fuška). Snažíme se našim studentkám tyto zásady předat a po celou dobu setkání (a i po něm) jim vštěpovat, že nesmí žádný z důležitých pilířů dulí práce opomenout. A tak cvičí, pracují v týmu, pracují individuálně, naslouchají, sdílejí, pečují o sebe navzájem a relaxují. Dula dule dulou.

Ale abychom nezněly tak idylicky…i u nás je to občas na nože. Zvlášť když se my zakladatelky, Maruška s Míšou, nemůžeme shodnout na časovém harmonogramu 🙂 To pak jedna klepe do hodinek a omdlívá, že bude potřeba kurz protáhnout tak o týden a druhá…se už popáté vrací k podrobnostem o prenatální psychologii. Většinou zabere věta „Okamžitě se uklidni!“ Jako v každé rodině.

Děkujeme, že takovou rodinu máme.

P.S. Na rok 2019 je už kurz téměř plný, takže se můžete těšit na další a další skvělé ženy!

S láskou Vaše